409
EYLÜL-EKİM 2019
 
MİMARLIK'tan

MİMARLIK DÜNYASINDAN

  • “Mimarlıkla Hocalığı Birlikte Gerçekleştirirdi”
    Sema Soygeniş, Prof. Dr., Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı
    Murat Soygeniş, Prof. Dr., S+ ARCHITECTURE Kurucu Ortağı, Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi

YAYINLARKÜNYE
MİMARLIK MÜZESİNE DOĞRU

Odunpazarı Modern Müze

  Japon mimarlık ofisi Kengo Kuma and Associates’ın (KKAA) imzasını taşıyarak Unesco Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’ndeki Odunpazarı bölgesinde inşa edilen Odunpazarı Modern Müze (OMM), farklı disiplinlere açık, kültürlerarası iletişim odaklı yenilikçi sergi programları ve etkinlikleri ile bölgede yeni bir hareketliliği hedefliyor. Müzenin açılış sergileri arasında başta müzenin kurucusu Erol Tabanca’nın özel koleksiyonu “Vuslat”ın yanı sıra Tanabe Chikuunsai IV’ün müzeye özel ürettiği enstalasyon çalışması ve Marshmallow Laser Feast’in sanal gerçeklik deneyimiyle sergilenecek olan işi yer alıyor.

web sitesi: www.omm.art

adres: Şarkiye Mahallesi, Arif Bey Sokak, No:171, 26030, Odunpazarı / Eskişehir

T: +90 222 221 27 37

►►►►►►►►►

dünyada mimarlık müzeleri

Mimarlık dergisinin 50. yılını kutladığımız 2013’ün ilk sayısıyla birlikte derginin “ayraç” bölümünde yeni bir koleksiyon oluşturmaya başladık. Ayraçları biriktirerek dünyada bulunan mimarlık müzelerinin bilgisini toplayabilir ve ziyaret edilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Mimarlık müzeleri “ayraç” koleksiyonuna katkı vermek isterseniz bize yayin@mo.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu icerik 1403 defa görüntülenmiştir.
<p>Fotoğraflar:  Batuhan Keskiner</p>
<p>Fotoğraflar:  Batuhan Keskiner</p>