311
MAYIS-HAZİRAN 2003
 
MİMARLIK'TAN

ODADAN

MİMARLIK DÜNYASINDAN

OKURLARDAN

DOSYA: SORUŞTURMA 2003
MİMARLIK GEÇMİŞİNİ DEĞERLENDİRİYOR

KENTSEL TASARIM VE KORUMA PROJESİ YARIŞMASI: ANTALYA KARAOĞLU PARKI, BELEDİYE BİNASI VE ÇEVRESİ

MİMARLIK VE KENT

KORUMA

  • YARARSIZ MİMARLIK
    Gürhan Tümer, Prof. Dr., Dokuz Eylül Üniversitesi, Mimarlık Bölümü



KÜNYE
MİMARLIK DÜNYASINDAN

Osmanlı imparatorluğu’nun 700. Kuruluş Yıldönümü Anıt Kompleksi ve Parkı Proje Yarışması Sonuçlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’nca açılan yarışma 11 Nisan 2003 tarihinde sonuçlandı. Ödüller ve sahipleri şöyle:

1. Ödül: Nimet AYDIN, Nalan ÖZKADİF, Habibe ADUŞ, Ferit ÖZŞEN, Levent DARI, Mustafa ÜNAL, Yavuz Kıbrıs GÜNER.

Yardımcılar: Kezban ÜNAL, Evgin MENDİ, Ümran KAVAK, Kerim YAMAN, Hakan ÖZTÜRK, Mevlüt DUYMAZ, Özgür TOP, Levent İNCE, Hakkı ŞAHİN, Celal ŞEKER, Halit ZENGİN, Utku TÜZER, Satı YAZAR.

2. Ödül: Özgür BİNGÖL, İlke BARKA, Cem HİMMETOĞLU, Emel ÖZTEP, Nermin TİRBEN, Hasan BİNGÖL.

Danışmanlar: Günkut BARKA, Şefik ÖZTEP, Sait BÜLBÜL.

3. Ödül: Kemal ÖZGÜR, Murat BEKTAŞ, Gökhan AKSOY, Hakan ÜNLÜ, Şafak UÇMAN DENİZ, Ercan DURUSOY, Kuddusi ŞİMŞEK, Ali GÜNDÜZ.

Yardımcılar: Bayazıt Oğuz BAYOĞLU, Turuğsan ARSLANKELLE, Leyla UÇKAÇ.

1. Mansiyon: Servet GÜMÜŞ, Nalan AYGÜL, Özgü GÜR, Barış KARA, Gökhan BEŞBAŞ, Ergun TERCANLI, H.Sinan OKTAY, M.Bülent ÖZGÜR.

Yardımcı: Şenay GÜMÜŞ.

2. Mansiyon: Eren BAŞAK, Devrim ÇİMEN, Meral ÖZDENGİZ BAŞAK, Sertaç ERTEN, Sina BURAT, M.Bora TÜRKKAN, Taylan KARABEY, Ercan AKMAN, Bahri TÜRKMEN, Nüvit Sani

KARAİBRAHİMOĞLU.

Yardımcılar: Elbruz HANAŞOĞLU, Bekir ÇAKANA.

3. Mansiyon: B.Haldun ERDOĞAN, Nesrin KARAOĞLU, Ceren AYATA, B.Ozan ERDOĞAN, Ebru AMİKLİOĞLU SÜYEN, Alhan GEDİK, Suat BÜYÜKGÖZ, Meral BÜYÜKGÖZ.

Yardımcılar: Ayşe AK, Murat ÇANKAYA, Alper KÖPRÜLÜ, Zeynel EREN,

Ahmet YILDIZ, Altuğ GÖNENÇEN.

4. Mansiyon: Celal Abdi GÜZER, Ahmet Oktan NALBANTOĞLU, Belemir GÜZER, C.Fatih ÖZ, Erdal KURTTAŞ, Manolya TOKALI, Sabri KUŞÇU, Abdullah BİLGİN, Kemal AYKAÇ.

Yardımcılar: Aydın IŞIK, Simtaç YÜCEL, Çağdaş ÖZCANLI, Yeliz NORMAN.

5. Mansiyon: Yavuz Selim SEPİN, Murat ÖZYABA, Fatih Bülent YAREN, Esra ÇOKSAYGILI, Murat KAYA, Özge AÇIKKOL, Tardu SEPİN, Recep GÜRAY, Mustafa KÜLTÜR, Sefa SARISOY, Veysel TEMİZEL.

Yardımcılar: Mehmet Ali ÖZBEK, Utku KARAMAN, Naime ALAYBAŞI.

Satınalma: Emre KUZLU, E.Ertuğrul YURDAKUL, Selcen TUNCER, Kemal Reha KAVAS, Pelin GÜNTEKİN, Nurcan ÖNEN, Berna GÜVEN, İrfan CANPINAR, Orhan KARAÇAY, M.Selim KAYIŞOĞLU.

Satınalma: Sunay ERDEM, Günay ERDEM, Hakan ÜNLÜ, Kemal ARIKAN, Kemal AYTAÇ, Gökçen BAYHAN, Yüksel KONKAN.

Danışmanlar: Serpil ÖZTEKİN, Adem DİNÇARSLAN, Evser CİVELEK.

Satınalma: Yalçın GÜLTEKİN, Dr.Engin EYÜPOĞLU, Özhan ERTEKİN, Mürsel SELÇUK, Oğuz KALYONCU, T.Erkan ÖZÇİVİ, Metin SICAKYÜZ.

Yardımcılar: Cüneyt SEZER, Mehmet Hakan ÖZCAN, Serkan Erhan

ÖNYILMAZ, Bünyamin SAVAŞ.

Bu icerik 3179 defa görüntülenmiştir.