359
MAYIS-HAZİRAN 2011
 
MİMARLIK'tan

MİMARLIK DÜNYASINDAN

  • Bir Yanılsama: EK
    Murat Şahin, Yrd. Doç. Dr., Yeditepe Üniversitesi, Mimarlık Bölümü

YAYINLARKÜNYE
MİMARLIK DÜNYASINDAN

Mimarlar Odası, UIA 2. Bölge, FABSR ve Balkan Konferansı Toplantılarına Haziran 2011’de Evsahipliği Yapıyor

Mimarlar Odası 16-18 Haziran 2011 tarihlerinde bir dizi bölgesel toplantıya evsahipliği yapıyor: 16 Haziran günü, Mimarlar Odası’nın daimi sekreterya görevini üstlendiği Karadeniz Bölgesi Mimarlar Forumu (FABSR) temsilcileri İstanbul’da toplanarak Karadeniz bölgesi için bir mimarlık politikası oluşturulması konusunda fikir alışverişinde bulunacak.

Bu toplantının ardından, 16 Haziran akşamı Mimarlar Odası İstanbul BK Şubesi Karaköy binası sergi salonunda Balkan ülkelerinin mimarlık örgütlerinin katılımıyla Balkan Mimarlığı Sergisi’nin açılması planlanıyor. 17 Haziran günü MSGSÜ’de tüm mimarların katılımına açık olarak gerçekleştirilecek Balkan Mimarlık Konferansı’nda Balkan ülkelerinden gelen mimarlar biraraya gelerek, ortak mimarlık ve kent kültürü konusunda sunum ve değerlendirmeler yapacak. 18 Haziran’da İstanbul BK Şubesi Karaköy binasında gerçekleştirilecek UIA 2. Bölge toplantısında UIA’nın Doğu Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinden gelen mimarlık örgütlerinin başkanları, bölgesel konuları ve UIA Tokyo 2011 Kongresi sürecini değerlendirecek.

Programa, UIA Başkanı Louise Cox ve ACE Başkanı Selma Harrington’un yanı sıra UIA yönetiminden pek çok kişinin katılımı bekleniyor.

Bu icerik 1696 defa görüntülenmiştir.