359
MAYIS-HAZİRAN 2011
 
MİMARLIK'tan

MİMARLIK DÜNYASINDAN

  • Bir Yanılsama: EK
    Murat Şahin, Yrd. Doç. Dr., Yeditepe Üniversitesi, Mimarlık Bölümü

YAYINLARKÜNYE
MİMARLIK DÜNYASINDAN

Mimarlar Odası E-Eğitim Programı Hizmete Açıldı

Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi’nin (SMGM) kurulduğu yıldan bu yana hedeflerinden birini oluşturan ve 2008 yılından itibaren altyapı ve eğitim olanaklarının araştırılmasına hız verilen “uzaktan eğitim”e ilişkin çalışmalar 2010 yılında sonuca ulaştırıldı ve “Mimarlar Odası E-Eğitim Programı” üyelerin hizmetine sunuldu. İlk kez 2010 Aralık ayı ortasında Mimarlar Odası web sitesinde bir sunum aracılığıyla üyelere duyurusu gerçekleştirilen E-Eğitim Programı’nın tanıtımına yönelik olarak ayrıca bir broşür hazırlandı.

Mimarlar Odası üyelerinin, Şubeleri aracılığıyla Genel Merkezden aldığı şifre ile www.mimarlarodasi.org.tr adresinden giriş yaptığı “Üye Giriş Modülü”nde SMGM bölümünün altında erişime açılan E-Eğitim Programı’nda izlenen ve tamamlanan eğitimler Üye Sicil Sistemi’ne otomatik olarak işleniyor. Eğitimlerin yer aldığı LMS (Learning Management System) ortamı, tamamlanamamış eğitimlere kalınan yerden devam etme, tamamlanmış bölümleri takip edebilme vb. olanakları da sağlıyor.

Çağdaş bir iletişim sistemi olarak internetin de desteği ile bilginin zaman bağımlılığı olmadan daha hızlı ve kolay erişilebilmesi ve daha çok sayıda üyeye ulaşılmasının hedeflendiği E-Eğitim Programı’nda konu ve alanlarının zenginleştirilerek e-eğitimlerinin sayısının hızla artırılması ve üyelerin görüş ve önerileri doğrultusunda geliştirilmesi hedefleniyor.

Bu icerik 1605 defa görüntülenmiştir.