419
MAYIS-HAZİRAN 2021
 
MİMARLIK'tan

MİMARLIK DÜNYASINDAN

  • Salgın, Mekân, Nekroiktidar
    Pelin Tan, Prof. Dr., Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Kıdemli Araştırmacı, Center for Arts, Design and Social Research Enstitüsü, Boston

YAYINLARKÜNYE
MİMARLIK MÜZESİNE DOĞRU

AIA New York Mimarlık Merkezi

  Amerikan Mimarlar Enstitüsü New York Mimarlık Merkezi (AIA New York The Center for Architecture), enstitünün New York Şubesi ile aynı binada yer almakta ve mimarlık pratiğini sergiler, kamusal programlar ve öğrenciler için düzenlenen çeşitli eğitim ve etkinliklerle genişletmeyi hedeflemektedir. New York şehrinin yapılı çevresi ve kente katkıda bulunmuş önemli mimarlarının tanıtımını da üstlenen merkez, mesleki pratikleri kamunun her kesimi ile paylaşma ve farkındalık kazandırma amacıyla tekne, yürüyüş, bina ve sergi turları, ayrıca bünyesinde geçici ve kalıcı sergiler düzenlemektedir.

web sitesi: www.centerforarchitecture.org

adres: 536 LaGuardia Place

New York, NY 10012, ABD

T: +1 212 683 0023

►►►►►►►►►

dünyada mimarlık müzeleri

Mimarlık dergisinin 50. yılını kutladığımız 2013’ün ilk sayısıyla birlikte derginin “ayraç” bölümünde yeni bir koleksiyon oluşturmaya başladık. Ayraçları biriktirerek dünyada bulunan mimarlık müzelerinin bilgisini toplayabilir ve ziyaret edilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Mimarlık müzeleri “ayraç” koleksiyonuna katkı vermek isterseniz bize yayin@mo.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu icerik 1460 defa görüntülenmiştir.