401
MAYIS-HAZİRAN 2018
 
MİMARLIK'tan

MİMARLIK DÜNYASINDAN

DOSYA: 2018 ULUSAL MİMARLIK ÖDÜLLERİ

YAYINLAR



KÜNYE
DOSYA: 2018 ULUSAL MİMARLIK ÖDÜLLERİ

Giriş

 

Mimarlar Odası tarafından her iki yılda bir düzenlenen ve bu yıl 32. yılı kutlanan ULUSAL MİMARLIK SERGİSİ VE ÖDÜLLERİ sahiplerini buldu. Bu yıl XVI. Dönemi gerçekleşen Sergi ve Ödül Programına 6 dalda toplam 123 eser / 174 pano ile katılım sağlandı.

Günkut Akın başkanlığında Cem İlhan, Ziya Canbazoğlu, Ferhat Hacıalibeyoğlu ve Lale Özgenel’den oluşan XVI. Dönem Seçici Kurul üyeleri 22-24 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleşen değerlendirme toplantıları sonucunda “Yapı”, “Yapı / Çevre (Kamusal Alan Tasarımı)”, “Yapı / Koruma”, “Proje”, “Fikir Sunumu” dallarında toplam 24 eseri ödül adayı olarak belirlemiş; “Mimar Sinan Büyük Ödülü”, “Mimarlığa Katkı Dalı Başarı Ödülleri” ve “Anma Programı” için ödüle layık görülen isimleri kararlaştırmış ve kamuoyuyla ödül töreni öncesinde paylaşmıştır.

6 Nisan 2018 Cuma akşamı Ankara’da CerModern’de yapılan ve yoğun bir katılımla gerçekleşen tören ve sergi açılışında ödüller sahiplerine takdim edildi. Katılım gösteren tüm eserlerin sergilendiği gece, konuşmalar, ödül takdimleri ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

13 Nisan’a kadar açık kalan sergi, Türkiye’nin çeşitli kentlerinin Mimarlar Odası şube ve temsilciliklerinin yanı sıra üniversitelerin mimarlık bölümlerinde de sergilenmeye devam edecek. Şimdiye kadar takvimi belirlenmiş olan kentler ve tarihleri şu şekilde:

  • 7 Mayıs-17 Haziran 2018_ Mimarlar Odası İstanbul BK Şubesi Sergi Salonu, Karaköy, İSTANBUL 
  • 1-19 Ekim 2018_ Mimarlar Odası İzmir Mimarlık Merkezi, Alsancak, İZMİR
  • 22 Ekim-2 Kasım 2018_ TMMOB Mimarlar Odası Adana Şubesi, ADANA
  • 5-17 Kasım 2018_ TMMOB Mimarlar Odası Samsun Şubesi, İlkadım, SAMSUN
  • 19 Kasım-3 Aralık 2018_ TMMOB Mimarlar Odası Hatay Şubesi, Antakya, HATAY

Detaylı bilgi için: www.mo.org.tr/ulusalsergi

 

Mimar Sinan Büyük Ödülü

ŞEVKİ PEKİN

Anma Programı 2018-2020

NEZİH ELDEM

Mimarlığa Katkı Dalı Başarı Ödülü

SİBEL BOZDOĞAN

Mimarlığa Katkı Dalı Başarı Ödülü

ALİ CENGİZKAN

Mimarlığa Katkı Jüri Özel Ödülü

VEKAM – KOÇ ÜNİVERSİTESİ VEHBİ KOÇ ANKARA ARAŞTIRMALARI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

YAPI Dalı Ödülleri

DİYARBAKIR YENİŞEHİR BELEDİYESİ, Yenişehir-Diyarbakır

Semra Uygur, Özcan Uygur

YAPI KREDİ KÜLTÜR SANAT MERKEZİ, Beyoğlu-İstanbul

Mehmet Kütükçüoğlu, Ertuğ Uçar

TEKNOPARK İSTANBUL YÖNETİM VE AR-GE YAPISI, Pendik-İstanbul

Nurbin Paker, Hüseyin Kahvecioğlu

YAPI / ÇEVRE (Kamusal Alan Tasarımı) Dalı Ödülü

BOSTANLI YAYA KÖPRÜSÜ VE GÜN BATIMI TERASI, Karşıyaka-İzmir

Evren Başbuğ, Hülya Arkon (İzmir Büyükşehir Belediyesi adına Etüd ve Projeler Daire Başkanı)

YAPI / KORUMA Dalı Ödülü

MÜZE, SALON VE SÜİTLER, Uçhisar-Nevşehir

Aslı Özbay

PROJE Dalı Ödülleri

TURGUTREİS YAŞAM MERKEZİ, Bodrum-Muğla

Yakup Atıl Beçin

SAMSUN ARKEOLOJİ MÜZESİ, İlkadım-Samsun

Alişan Çırakoğlu, Ilgın Avcı

FİKİR SUNUMU Dalı Ödülleri

ZENOTOPİA

Ömer Yeşildal

HATAY BÖLGESİ KENTSEL TASARIM VE FİKİR PROJESİ

Abdurrahman Çekim





Bu icerik 1993 defa görüntülenmiştir.