401
MAYIS-HAZİRAN 2018
 
MİMARLIK'tan

MİMARLIK DÜNYASINDAN

DOSYA: 2018 ULUSAL MİMARLIK ÖDÜLLERİ

YAYINLAR



KÜNYE
DOSYA: 2018 ULUSAL MİMARLIK ÖDÜLLERİ

Ödül Adayları

YAPI DALI Ödül Adayları

DİYARBAKIR YENİŞEHİR BELEDİYESİ, Yenişehir-Diyarbakır

Semra Uygur, Özcan Uygur

DENİZLİ HÜKÜMET KONAĞI, Pamukkale-Denizli

Yavuz Selim Sepin

BLU APART OTEL, Çeşme-İzmir

Durmuş Dilekci

KHO LABORATUVAR MERKEZİ BİNASI, Çankaya-Ankara

Emre Şavural, Fatih Yavuz, Seden Cinasal Avcı, Ramazan Avcı

KAYSERİ TİCARET ODASI HİZMET BİNASI, Kocasinan-Kayseri

M. Aydın Avunduk, Arman Yaşa, Özgür Dağlar

YAPI KREDİ KÜLTÜR SANAT MERKEZİ, Beyoğlu-İstanbul

Mehmet Kütükçüoğlu, Ertuğ Uçar

BODRUM TİCARET ODASI HİZMET BİNASI, Bodrum-Muğla

Cenk Çeşmeli

TEKNOPARK İSTANBUL YÖNETİM VE AR-GE YAPISI, Pendik-İstanbul

Nurbin Paker, Hüseyin Kahvecioğlu

HYATT HOUSE, Gebze-Kocaeli

Cem Sorguç

BODRUM DEMİRBÜKÜ EVLERİ SOSYAL KULÜP, Bodrum-Muğla

Hasan Çalışlar, Kerem Erginoğlu

YAPI / ÇEVRE (Kamusal Alan Tasarımı) DALI Ödül Adayı

BOSTANLI YAYA KÖPRÜSÜ & GÜN BATIMI TERASI, Karşıyaka-İzmir

Evren Başbuğ, Hülya Arkon (İzmir Büyükşehir Belediyesi adına Etüd ve Projeler Daire Başkanı)

YAPI DALI / KORUMA DALI Ödül Adayları

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ GÖZLÜKULE KAZISI ARAŞTIRMA MERKEZİ, Tarsus-Mersin 

Saadet Sayın

AŞIKLIHÖYÜK HV-T KORUMA YAPISI, Gülağaç-Aksaray

H. Sinan Omacan, Didem Teksöz

MÜZE SALON VE SÜİTLER, Uçhisar-Nevşehir

Aslı Özbay

PROJE DALI Ödül Adayları

KÜÇÜKÇEKMECE MEYDAN ÇEVRESİ KENTSEL TASARIM PROJESİ, Küçükçekmece-İstanbul

Yavuz Selim Sepin

GELİBOLU TARİHİ ALANI YENİ ŞEHİTLİK TASARIMLARI, Gelibolu-Çanakkale

Semra Uygur, Özcan Uygur, Deniz Uygur, Seden Cinasal Avcı, Ramazan Avcı, Fatih Yavuz, Emre Şavural

TURGUTREİS YAŞAM MERKEZİ, Bodrum-Muğla

Yakup Atıl Beçin

ARBOREAL / BÖLÜKLÜ YAYLASI KONAKLAMA BİRİMLERİ, Alaplı-Zonguldak

Fatih Yavuz, Emre Şavural

SAMSUN ARKEOLOJİ MÜZESİ, İlkadım-Samsun

Alişan Çırakoğlu, Ilgın Avcı

SİLLE’NİN REHABİLİTASYONU MEYDAN, OTEL VE SOSYAL MERKEZ, Selçuklu-Konya

Mehmet Kütükçüoğlu, Ertuğ Uçar

KONAK BELEDİYESİ HİZMET BİNASI, Konak-İzmir

Evren Başbuğ, Özlem Arvas, Can Özcan, Deren Uysal

FİKİR SUNUMU DALI Ödül Adayları

ZENOTOPİA, İstanbul

Ömer Yeşildal

HATAY BÖLGESİ KENTSEL TASARIM VE FİKİR PROJESİ, Dörtyol-Hatay

Abdurrahman Çekim

M. K. ČIURLIONIS KONSER MERKEZİ, Kaunas-Litvanya

Melkan Gürsel, Murat Tabanlıoğlu

YAPI DALI Ödül Adayları

DİYARBAKIR YENİŞEHİR BELEDİYESİ, Yenişehir-Diyarbakır

Semra Uygur, Özcan Uygur

DENİZLİ HÜKÜMET KONAĞI, Pamukkale-Denizli

Yavuz Selim Sepin

BLU APART OTEL, Çeşme-İzmir

Durmuş Dilekci

KHO LABORATUVAR MERKEZİ BİNASI, Çankaya-Ankara

Emre Şavural, Fatih Yavuz, Seden Cinasal Avcı, Ramazan Avcı

KAYSERİ TİCARET ODASI HİZMET BİNASI, Kocasinan-Kayseri

M. Aydın Avunduk, Arman Yaşa, Özgür Dağlar

YAPI KREDİ KÜLTÜR SANAT MERKEZİ, Beyoğlu-İstanbul

Mehmet Kütükçüoğlu, Ertuğ Uçar

BODRUM TİCARET ODASI HİZMET BİNASI, Bodrum-Muğla

Cenk Çeşmeli

TEKNOPARK İSTANBUL YÖNETİM VE AR-GE YAPISI, Pendik-İstanbul

Nurbin Paker, Hüseyin Kahvecioğlu

HYATT HOUSE, Gebze-Kocaeli

Cem Sorguç

BODRUM DEMİRBÜKÜ EVLERİ SOSYAL KULÜP, Bodrum-Muğla

Hasan Çalışlar, Kerem Erginoğlu

YAPI / ÇEVRE (Kamusal Alan Tasarımı) DALI Ödül Adayı

BOSTANLI YAYA KÖPRÜSÜ & GÜN BATIMI TERASI, Karşıyaka-İzmir

Evren Başbuğ, Hülya Arkon (İzmir Büyükşehir Belediyesi adına Etüd ve Projeler Daire Başkanı)

YAPI DALI / KORUMA DALI Ödül Adayları

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ GÖZLÜKULE KAZISI ARAŞTIRMA MERKEZİ, Tarsus-Mersin 

Saadet Sayın

AŞIKLIHÖYÜK HV-T KORUMA YAPISI, Gülağaç-Aksaray

H. Sinan Omacan, Didem Teksöz

MÜZE SALON VE SÜİTLER, Uçhisar-Nevşehir

Aslı Özbay

PROJE DALI Ödül Adayları

KÜÇÜKÇEKMECE MEYDAN ÇEVRESİ KENTSEL TASARIM PROJESİ, Küçükçekmece-İstanbul

Yavuz Selim Sepin

GELİBOLU TARİHİ ALANI YENİ ŞEHİTLİK TASARIMLARI, Gelibolu-Çanakkale

Semra Uygur, Özcan Uygur, Deniz Uygur, Seden Cinasal Avcı, Ramazan Avcı, Fatih Yavuz, Emre Şavural

TURGUTREİS YAŞAM MERKEZİ, Bodrum-Muğla

Yakup Atıl Beçin

ARBOREAL / BÖLÜKLÜ YAYLASI KONAKLAMA BİRİMLERİ, Alaplı-Zonguldak

Fatih Yavuz, Emre Şavural

SAMSUN ARKEOLOJİ MÜZESİ, İlkadım-Samsun

Alişan Çırakoğlu, Ilgın Avcı

SİLLE’NİN REHABİLİTASYONU MEYDAN, OTEL VE SOSYAL MERKEZ, Selçuklu-Konya

Mehmet Kütükçüoğlu, Ertuğ Uçar

KONAK BELEDİYESİ HİZMET BİNASI, Konak-İzmir

Evren Başbuğ, Özlem Arvas, Can Özcan, Deren Uysal

FİKİR SUNUMU DALI Ödül Adayları

ZENOTOPİA, İstanbul

Ömer Yeşildal

HATAY BÖLGESİ KENTSEL TASARIM VE FİKİR PROJESİ, Dörtyol-Hatay

Abdurrahman Çekim

M. K. ČIURLIONIS KONSER MERKEZİ, Kaunas-Litvanya

Melkan Gürsel, Murat Tabanlıoğlu

 

Bu icerik 1869 defa görüntülenmiştir.