410
KASIM-ARALIK 2019
 
MİMARLIK'tan

MİMARLIK DÜNYASINDAN

YAYINLARKÜNYE
YAYINLAR

MİMARLAR ODASI TARİHİNDEN PORTRELER: AFİFE BATUR

Bülend Tuna (ed.), Eylül 2019, (yay. haz.) Fatma Öcal Al, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Yayınları, İstanbul, Türkçe, 183 sayfa.

Mimarlık meslek ortamına farklı yönleriyle katkı yapmış, iz bırakmış meslek insanlarının katkılarıyla “Mimarlar Odası Tarihinden Portreler” dizisi kapsamında gerçekleştirilen

Mimarlar Odası Tarihinden Portreler: Afife Batur kitabı Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Yayınları'ndan çıktı. Kitabın tanıtım metni şu şekilde: “‘Mimarlar Odası Tarihinden Portreler’ dizisi kapsamında gerçekleştirilen sözlü tarih görüşmelerinde meslektaşlarımızın yaşamlarından aktarabildiklerinin, belgeler ve görsellerle birlikte derlenmesi, kitaplaştırılması amaçlanıyor. Afife Batur’la daha önce yapılan sözlü tarih görüşmesine ek olarak yer verilen farklı söyleşiler onu daha iyi anlamamıza olanak sunarken, ölümünün ardından dile getirilenler ise bir mimarlık tarihçisi olarak Afife Batur portresini farklı yönleriyle aktararak portrenin tamamlanmasına önemli bir katkı sağlıyor. Hocamızın anısına saygıyla…”

Bu icerik 1110 defa görüntülenmiştir.