374
KASIM-ARALIK 2013
 
MİMARLIK’tan

MİMARLIK DÜNYASINDAN

  • “Yol” Üzerine
    Ela Babalık Sutcliffe, Doç. Dr., ODTÜ, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü

YAYINLARKÜNYE
MİMARLIK MÜZESİNE DOĞRU

Netherlands Architecture Institute (NAI)

1988 yılında kurulan Hollanda Mimarlık Enstitüsü (NAI - Netherlands Architecture Institute), 1993 yılında bugüne Jo Coenen tarafından tasarlanan binasıyla Rotterdam Müzepark’ta hizmet vermektedir. Sadece bir müze olmanın dışında arşiv, kütüphane, sergi ve performans alanlarını da içeren yapısıyla 1800’den itibaren Hollanda mimarlığına dair önemli çalışmaları biraraya getirmektedir.

Çocuklarla da atölye çalışmaları yürüterek mimarlık ortamına katkıda bulunan enstitü, çevresel farkındalıkları artırmayı amaçlamaktadır. Düzenlediği geçici ve kalıcı sergilerle kentin buluşma noktası olan enstitü, sadece mimarlık değil, kentsel planlama endüstriyel tasarım, grafik tasarımı, moda ve diğer tüm tasarım alanlarındaki çalışmalara açıktır.

web sitesi: www.nai.nl

adres: Museumpark 25, 3015 CB Rotterdam, Hollanda

T: +31(0)10 4401200

►►►►►►►►►

dünyada mimarlık müzeleri

Mimarlık dergisinin 50. yılını kutladığımız 2013’ün ilk sayısıyla birlikte derginin “ayraç” bölümünde yeni bir koleksiyon oluşturmaya başladık. Ayraçları biriktirerek dünyada bulunan mimarlık müzelerinin bilgisini toplayabilir ve ziyaret edilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Mimarlık müzeleri “ayraç” koleksiyonuna katkı vermek isterseniz bize yayin@mo.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu icerik 4840 defa görüntülenmiştir.