408
TEMMUZ-AĞUSTOS 2019
 
MİMARLIK'tan

MİMARLIK DÜNYASINDAN

  • Mryleia Antik Kenti: Tarihin Üzerinde Yapılaşmak
    Defne Benol , Mimarlar Odası Bursa Şubesi önceki dönem MD-ÇED Kurulu Sekreteri
    Kübra Eğri, Mimarlar Odası Bursa Şubesi Mesleki Denetim Görevlisi
    Belçin Balçık, Mimarlar Odası Bursa Şubesi Mesleki Denetim Görevlisi

  • İyi İnsan, İyi Mimar
    Nilgün Fehim Kennedy, Dr., Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Emekli Öğretim Görevlisi

  • Alglerle Yeşeren Cepheler
    Ayça Tokuç, Doç. Dr., DEÜ Mimarlık Bölümü
    Gülden Köktürk, Yrd. Doç. Dr., DEÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü
    Kutluğ Savaşır, Yrd. Doç. Dr., DEÜ Mimarlık Bölümü

YAYINLAR



KÜNYE
MİMARLIK DÜNYASINDAN

"İZMİR ELEKTRİK FABRİKASI NE OLMAK İSTER" ULUSAL ÖĞRENCİ MİMARİ FİKİR PROJESİ YARIŞMASI SONUÇLANDI

Mimarlar Odası İzmir Şubesi tarafından düzenlenen, elektrik fabrikasının değeri ve potansiyellerinin gündeme taşınması ile geleceğine dair fikirlerin üretilmesi amacıyla düzenlenen “İzmir Elektrik Fabrikası Ne Olmak İster” başlıklı öğrenci fikir projesi yarışması sonuçlandı. Kent hafızasında ve yer aldığı bölgede endüstri mirası açısından tarihi değere sahip fakat günümüzde işlevsiz ve atıl bir durumda varlığını sürdürmeye çalışan yapı ve yakın çevresine ilişkin olarak açılan yarışmada 121 adet projenin jüri değerlendirmesine alındı, 3 ödül, 5 mansiyon, 2 jüri özel ve 10 teşvik ödülü verildi.

1.Ödül            Nimet Değertaş (MEF Üni.), Melike Kavalalı (MEF Üni.), Berin Erikci (MEF Üni.)

2.Ödül            Berrin Karadağ (İTÜ), Emre Aydın (İTÜ), Halil Durmuş (İTÜ), Nasibe Nur Dündar (İTÜ)

3.Ödül            Dilek Turhan (DEÜ), Handenur Aksu (DEÜ)

Mansiyon       Sümeyye Uçar (YTÜ), İlda Ersezer (YTÜ)

Mansiyon       Saffet İlkay Kaya (YTÜ), Fatih Endez (YTÜ)

Mansiyon       Ege Alp Esassolak (İTÜ), İrem Sezer (İTÜ)

Mansiyon       Utku Doğanay (TOBB ETÜ), Beyza Ayaz (TOBB ETÜ), Abdurrahman Furkan Balcı (TOBB ETÜ)

Mansiyon       Abdulkadir Öztürk (Karabük Üni.), Özlem Kan (YTÜ)

Şeyma Bengü Özmutlu (YTÜ)

Jüri Özel Ödülü        Aleyna Çiftçi (İstanbul Bilgi Üni.), Alp Kıskanç (İstanbul Bilgi Üni.), Can Çobanoğlu (İstanbul Bilgi Üni.), Ece Eranıl (İstanbul Bilgi Üni.), Sertaç Özkan Gürel (İstanbul Bilgi Üni.)

Jüri Özel Ödülü        Merve Osal (PAÜ), Recep Çakar (PAÜ)

Teşvik Ödülü            Emine İrem Demirci (TOBB ETÜ), Halil Baha Akyar (TOBB ETÜ), Sercan Deniz (TOBB ETÜ)

Teşvik Ödülü           Berna Gemici (PAÜ), Ebru Emirbayer (PAÜ)

Teşvik Ödülü            Melih Alkan (PAÜ), Nilay Otçu (PAÜ)

Teşvik Ödülü            Ceren Su Çelik (İTÜ), Ece Kalaycıoğlu (İTÜ), Kıvılcım Göksu Toprak (İTÜ)

Teşvik Ödülü            Erk Korkmaz Solmaz (İTÜ), Kaan Berk Saraç (İTÜ)

Teşvik Ödülü            Barış Manav (PAÜ), Merve Başer (PAÜ)

Teşvik Ödülü            Yasin Taş (PAÜ), Afife Nur Özkan (PAÜ)

Teşvik Ödülü            Cansın Selin Özen (İYTE), Aslı Filiz Gün (İYTE)

Teşvik Ödülü            Gencer İşlekter (Gebze Teknik Üni.)

Teşvik Ödülü            Hira Nur Nazlı (YTÜ), Yağız Soysal (YTÜ)

Bu icerik 1474 defa görüntülenmiştir.