364
MART-NİSAN 2012
 
MİMARLIK'tan

MİMARLIK DÜNYASINDAN

YAYINLARKÜNYE
MİMARLIK DÜNYASINDAN

2012 MIPIM AR Future Project Awards'dan Türkiye'ye Dört Ödül

Mimarlık basınının önde gelen yayınlarından Architectural Review (AR) ile dünyanın en kapsamlı gayrimenkul zirvesi MIPIM işbirliğinde düzenlenen “MIPIM AR Future Project Awards” bu yıl İstanbul'dan 4 projeye verildi. Jüri Özel Ödülü dahil toplam 10 ödülün dağıtıldığı ödüllerde, Suyabatmaz Demirel Mimarlık “Yüksek Yapılar” ve “Retrofit”; Emre Erolat Architects (EAA) “Karma Kullanım”; Gökhan Avcıoğlu (GAD) ise “Master Planlama” kategorisinde birincilik ödülüne değer görüldüler.

Bu yıl 10. yılını kutlayan MIPIM AR Future Project Awards'ta Çin, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti, Polonya ve Danimarka'dan toplam 10 proje büyük ödüle değer görüldü. Türkiye, 2012 MIPIM ödüllerinde dört birincilik ile en başarılı ülke unvanını kazandı.  Yarışmada, birincilik ödüllerinin yanı sıra 14 projeye de teşvik ödülü verildi.

Türkiye'den ödüle layık görülen projeler şöyle:

Karma Kullanım Ödülü: Cendere Vadisi Kentsel Tasarım Projesi / Emre Erolat Architects | EAA

Master Planlama Ödülü: GDKP Projesi / Gökhan Avcıoğlu & GAD

Yüksek Yapılar Ödülü: TAO Kulesi / Suyabatmaz Demirel Mimarlık

Retrofit Ödülü: Halat Fabrikası Loftları / Suyabatmaz Demirel Mimarlık

Kazananlar ödüllerini, Fransa'nın Cannes kentinde gerçekleşecek MIPIM Fuarı kapsamında 7 Mart 2012 tarihinde alacaklar. Yarışmaya katılan projeler, tüm dünyadan 23 binin üzerinde katılımcının biraraya geleceği MIPIM Fuarı’nda sergilenecek ve Architectural Review özel sayısında yer alacak.

Bu icerik 1207 defa görüntülenmiştir.