421
EYLÜL-EKİM 2021
 
MİMARLIK'tan

MİMARLIK DÜNYASINDAN

YAYINLARKÜNYE

MİMARLIK'tan

 

Zaman çabuk geçiyor. Geçen zamana düştüğümüz notlar sayesinde yaşananlar hafızalarımızda tüm detaylarıyla yer ediniyor ve tarih böyle yazılıyor. Bayrağı teslim almamın ardından ne ara geçtiğini anlamadığım sekiz yıl boyunca, alanındaki tarih yazımının köklü bir parçası olan Mimarlık’ın mutfağında çok şey öğrendim ve bu sayıyla birlikte oldukça güzel deneyimlerle ayrılıyorum. Mimarlar Odası geleneğini devam ettiren bu uzun soluklu yayının parçası olup bu bayrak koşusunda yer almak büyük bir tecrübe idi.

1963 yılında başlayan bu birikim, daha nice yıllar okuyucusu olan sizler tarafından da benimsenerek, sahiplenilerek ve katkılarınızla genişleyerek Oda hafızasını yansıtmaya, ülkenin güncel mimarlık gündemini aktarmanın yanı sıra mimarlık gündeminden süzülenlerin kaydını tutmaya isimler değişse de devam edecek. Bu kolektif çabanın sonuç ürünü olan Mimarlık, ülkedeki genel gidişatta doğru / yanlış bulduğu konulardaki görüşünü sakınmadan söyleyerek kamu yararını öncelikleyen Mimarlar Odası’nın en önemli yayın organı olarak dik duruşuyla örnek olmayı ve kapsamlı bir külliyat sunmayı sürdürecek.

Mimarlık iyi ki var, iyi ki Mimarlar Odası tüm varlığıyla bu yayını önemseyerek sürdürüyor ve iyi ki bu yayına katkı sunma şansına sahip oldum, iyi ki…

Aslı Tuncer Madge

Bu icerik 1275 defa görüntülenmiştir.