356
KASIM-ARALIK 2010
 
MİMARLIK'tan

MİMARLIK DÜNYASINDAN

  • İstanbul
    Murat Belge, Prof. Dr., Bilgi Üniversitesi

  • İstanbul Dekorlaşıyor
    Çiğdem Şahin, Fener-Balat-Ayvansaray Mülk Sahiplerinin ve Kiracıların Haklarını Koruma Derneği (FEBAYDER) Genel Sekreteri, İstanbul S.O.S Oluşumu Kurucu Üyesi

YAYINLARKÜNYE
MİMARLIK DÜNYASINDAN

Türk Mimarlar WAF 2010 Ödülleri’nde Finalist

Dünya Mimarlık Festivali (WAF) mimarlık mesleği alanında nitelikli projeleri ödüllendirmek amacıyla tamamen interaktif olarak her yıl düzenlenen bir uluslararası etkinlik. Festivalde "Tamamlanmış Yapılar", "Geleceğin Projeleri", "İç Mekân ve İhtiyaca Yönelik Tasarımlar" ve "Yapısal Tasarım" olmak üzere 4 ana kategoride 27 ödül dağıtılacak ve 236 proje finalde yarışacak. Bu yılın jüri başkanı ise Arata Isozaki.

3-5 Kasım 2010 tarihleri arasında Barselona'da gerçekleştirilecek WAF 2010 Ödülleri’nin finalistleri belli oldu. Festivale geçen yıl 71 ülkeden toplam 1507 mimar son 18 ayda ürettikleri projelerle katılmıştı. Bu yılki başvuru sayısı daha yüksek olurken, ön eleme sonrası finale kalanlar arasında Türk mimarlar da var. Emre Arolat ve Tabanlıoğlu Mimarlık'ın 3’er, Tekeli-Sisa, NSMH, Suyabatmaz, ERA, Autoban, TOCA ve Koleksiyon'un 1’er projesi finalde yer almaya hak kazandı. Ayrıca Erginoğlu&Çalışlar Mimarlık, Dünya Mimarlık Festivali Ödüllerine aday olarak gösterdiği 4 proje ile finale kalmaya hak kazandı. Bu projelerden DDB Tuz Ambarı, Turkcell Ar-Ge Binası ve Tarsus Sev İlköğretim Okulu Kampüsü projeleri 2010 Ulusal Mimarlık Ödülleri'nde ödüle değer görülmüş, Pendorya Alışveriş Merkezi projesi ise ödül adayı olmuştu.

Bu icerik 1493 defa görüntülenmiştir.