423
OCAK-ŞUBAT 2022
 
MİMARLIK'tan

MİMARLIK DÜNYASINDAN

  • Sunuş
    Editörler: T. Elvan Altan, Nurbin Paker Kahvecioğlu

  • Müşterekleşme Mekânları
    Pelin Tan, Prof. Dr., Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi; Misafir Araştırmacı, Thessaly Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

YAYINLARKÜNYE
MİMARLIK MÜZESİNE DOĞRU

Ev Müzesi

 

18. yüzyıldan kalma bir imarethanenin müzeye dönüştürülmesi sonucu Geffry Müzesi adıyla uzun yıllar müze olarak kullanılan, 2021 yılında çağdaş elemanlarla yeniden kurgulanarak Ev Müzesi (Museum of the Home) adını alan yapıda, 1600’lerden günümüze ev ve aile yaşantısı çeşitli varyasyonlarla sergileniyor. Yeniden tasarlanan resepsiyon alanı üzerinden dolaşım kurgusunun biçimlendiği müze; geçici ve kalıcı sergiler, kafe, bahçe pavyonları, kütüphane ve performans alanlarını bünyesinde barındırıyor.

web sitesi: https://www.museumofthehome.org.uk

adres: 136 Kingsland Road E2 8EA Londra, Birleşik Krallık

T: +44 20 7739 9893

►►►►►►►►►

dünyada mimarlık müzeleri

Mimarlık dergisinin 50. yılını kutladığımız 2013’ün ilk sayısıyla birlikte derginin “ayraç” bölümünde yeni bir koleksiyon oluşturmaya başladık. Ayraçları biriktirerek dünyada bulunan mimarlık müzelerinin bilgisini toplayabilir ve ziyaret edilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Mimarlık müzeleri “ayraç” koleksiyonuna katkı vermek isterseniz bize yayin@mo.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu icerik 1345 defa görüntülenmiştir.